Forum Edno zżarło środu Strona Główna Edno zżarło środu
Monty Python, czyli spot the looney!
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyGalerieZaloguj
Skojarzenia
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Odpowiedz do tematu    Forum Edno zżarło środu Strona Główna » Silly, czyli Monty Python ogólnie Zobacz poprzedni temat
Zobacz następny temat
Skojarzenia
Autor Wiadomość
Lagoona
Johann Gambolputty...von Hautkopf z Ulm



Dołączył: 12 Lis 2006
Posty: 669
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: z lasu

Post Skojarzenia
Chciałam zapytać czy Wy też macie przeróżne skojarzenia z Monty Pythonem, chodzi mi o wyrazy lub sytuacje w których pierwszą rzeczą która wam przychodzi na myśl to MP.
Ja osobiście mam sporo takich sytuacji w szkole. Np. dzisiaj na WOKu omawialiśmy 'ostatnią wieczerze' i ciągle mialam w glowie Erica przekonującego papieża do 28 apostołów; albo na polskim mówimy o renesansie i ludziach którzy wtedy tworzyli, min. pada nazwisko Albrecht Durer a u mnie na twarzy od razu pojawia się uśmiech i w głowie obraz Cleese'a w prześmiesznych wąsach i okularach; kolejny przykład to różne słówka z angielskiego kojarzące się z MP, ostatnio było to słowo 'insecure' - od razu przypomniał mi się Eric z jego cudowną piosenką 'Galaxy song' (w którymś wersie występowało to słowo i nie wiem czemu bardzo wryło mi się w pamięć). Jest jeszcze więcej takich przykładów, ale póki co tylko to mi przyszło do głowy.
Czy Wy tez tak czasami macie? Powiedzcie że tak, wtedy będe spokojniejsza że nie tylko ja jestem chora na głowe z powodu Monty Pythona Happy
Pozdrawiam!


Post został pochwalony 0 razy
Pon 23:04, 19 Lut 2007 Zobacz profil autora
Mantas
Martwa papuga



Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 1183
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Północne Malden (Szczecin)

Post
U mnie na historii, materiał nieuchronnie wędruje w stronę....Hiszpańskiej Inkwizycji! Wide grin


Post został pochwalony 0 razy
Pon 23:21, 19 Lut 2007 Zobacz profil autora
Ziggy
Szatan z Szatanowa [Mod]



Dołączył: 22 Gru 2006
Posty: 18058
Przeczytał: 62 tematy

Pomógł: 146 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Z wykopalisk
Płeć: solniczka

Post
Mnie się głównie na religi przypomina Sens Życia i monolog protestanta. A ostatnio pieśń pt. Every Sperm Is Sacred Wide grin


Post został pochwalony 0 razy
Pon 23:22, 19 Lut 2007 Zobacz profil autora
Killer Rabbit
Sir Galahad [Admin]



Dołączył: 05 Maj 2006
Posty: 13998
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 137 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: z Camelot, choć to głupie miejsce
Płeć: patafian

Post
Takie skojarzenia są bardzo częste, ponieważ Monty Python często korzysta ze zjawisk kulturalnych i historycznych. Wystarczy zajrzeć do działu 'POSTACIE HISTORYCZNE W LATAJACYM CYRKU' na naszym forum.
Ostatnio na przykład tłumaczac skecz "Novel writing" z "The Monty Python Matching Tie and Handkerchief" dowiedziałem sie kim był Thomas Hardy.


Post został pochwalony 0 razy
Wto 11:58, 20 Lut 2007 Zobacz profil autora
Mielonka
Déja Vu



Dołączył: 25 Sie 2006
Posty: 7305
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 53 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: skądinąd
Płeć: solniczka

Post
takich skojarzeń mam mnóstwo Wide grin. Kiedyś na angielskim, gdy braliśmy o obchodzeniu Halloween w UK i USA, mówiliśmy coś o czarownicach. Po chwili - o jabłkach, które unoszą się na wodzie . I pani nauczycielka spytała, czy ktoś wie, co to znaczy 'float' w j. angielskim - ja wiedziałam, dzięki MP [ tu można to dowolnie zinterpretowac jako Monty Python albo Michael Palin, bo w końcu to on powiedział "no, it floats" xD ] Cool .
Reszta później Wide grin.


Post został pochwalony 0 razy
Wto 15:58, 20 Lut 2007 Zobacz profil autora
Ziggy
Szatan z Szatanowa [Mod]



Dołączył: 22 Gru 2006
Posty: 18058
Przeczytał: 62 tematy

Pomógł: 146 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Z wykopalisk
Płeć: solniczka

Post
Właśnie dzisiaj leciał film na Animal Planet pt. Niezwykły Świat Pingwinów. Jak dla mnie, jest rzeczywiście niezwykły ale w nieco inszy sposób Wide grin


Post został pochwalony 0 razy
Wto 16:04, 20 Lut 2007 Zobacz profil autora
Camelot
Mleczarz psychiatra



Dołączył: 25 Maj 2006
Posty: 1794
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 18 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: ze zwiniętej gazety
Płeć: solniczka

Post
Ja mam codziennie w szkole takie skojarzenia zwłaszcza na historii i na angielskim. Kiedy pierwszy raz omawialiśmy postać kardynała Richelieu, to przez całą lekcję chichotałam bo jedyne co miałam w głowie to spiewający Michael w różowym wdzianku Happy A dziś na ang kiedy pojawiło się słówko 'defend' skojarzyłam to ze skeczem gdzie grają w kalambury w sądzie i jest "call the next defendant!" (i Graham wyciągający tą wielką mrówę Wide grin)


Post został pochwalony 0 razy
Wto 16:05, 20 Lut 2007 Zobacz profil autora
izeq
Martwa papuga



Dołączył: 10 Sty 2007
Posty: 1279
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: M1
Płeć: solniczka

Post
ja ostatnio na historii omawiałam bitwę pod Ardenami i ja z kumpelą w śmiech Wide grin i nauczycielka zaczeła isę jeszcze wypytywać jaką broń głównie używano w II wojnie swiatowej i od razu padł tam najśmieśniejszy kawał ale nauczycielka jest za drętwa żeby znać MP


Post został pochwalony 0 razy
Wto 18:07, 20 Lut 2007 Zobacz profil autora
Toddziak
Sprzedawca encyklopedii



Dołączył: 04 Lip 2006
Posty: 351
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: ze stepującej i mrygającej choinki

Post
Ja reaguję spazmami na słowo "modrzew". A na polskim jaki czas temu przerabialiśmy jakiś wiersz Mickiewicza (Świteziankę chyba), gdzie młodzieniec został ukarany poprzez przywiązanie duszy na 1000 lat do modrzewia Wide grin


Post został pochwalony 0 razy
Wto 18:08, 20 Lut 2007 Zobacz profil autora
Lagoona
Johann Gambolputty...von Hautkopf z Ulm



Dołączył: 12 Lis 2006
Posty: 669
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: z lasu

Post
Dobrze że nie jestem osamotniona w tych skojarzeniach ;]
Jak zaczynam chichotać nagle na lekcji, a kolega z ławki się na mnie dziwnie patrzy, to zawsze sie zastanawiam co mu powiedzieć. W końcu mówie coś w stylu 'nie, nie ważne, nie znasz Monty Pythona' albo 'za dużo tłumaczenia'.
Jestem dopiero w pierwszej klasie więc przedemną chyba jeszcze mnóstwo tego typu skojarzeń na lekcjach. Ale musze przyznac że jest to całkiem fajna rzecz, na chwile zawedrowac myślami gdzie indziej i pochichotać Happy


Post został pochwalony 0 razy
Wto 19:22, 20 Lut 2007 Zobacz profil autora
Winifred
Looney



Dołączył: 09 Sty 2007
Posty: 51
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Post
Ja mam bardzo często takie skojarzenia. Zaczynam się trząść na lekcjach np. jak mówimy o królu Arturze. Wielokrotnie na historii.... Czasami jak zdarzy mi się oglądać telwizję. Gdy patrzę na dziennikarzy, szczególnie gdy mają taką charakterystyczną manierę, to mi się przypominają Pythoni. Ale to się czasem przydaje.Jak uczyliśmy się mapy świata, zapamiętałam stolicę Birmy (Rangun), powtarzając sobie, że pingwiny pędzą broń....


Post został pochwalony 0 razy
Sob 20:07, 24 Lut 2007 Zobacz profil autora
Ziggy
Szatan z Szatanowa [Mod]



Dołączył: 22 Gru 2006
Posty: 18058
Przeczytał: 62 tematy

Pomógł: 146 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Z wykopalisk
Płeć: solniczka

Post
Co do Niezwykłego Świata Pingwinów na A.Planet, dodam, że głównymi bohaterami były nie tylko pingwiny ale też i albatrosy.
Za to co ja w piątek (wczoraj) przeżyłam! Miałam lekcję wychowania seksualnego z naszą drogą panią seksuolog, która jest po 50-tce. Mniej więcej w połowie lekcji wybuchłam takim szalonym śmiechem (z łzami), że nikt mnie nie był w stanie uspokoić. Powodem tego było niesamowite podobieństwo naszej lekcji do tej z Sensu. Tylko rozkładanego łóża brakowało. Nasza pani ma to dosiebie, że mówi o wszystkim bez oporów, było omawiane wszystko to co w Sensie, a klasa tak jak zwykle, niespecjalnie się interesowała tymi zagadnieniami. Wiem, ze to nie jest śmieszne, kiedy się o tym pise, ale rzeczywiścia ja wymiękłam na seksie w szkole Wide grin


Post został pochwalony 0 razy
Sob 20:19, 24 Lut 2007 Zobacz profil autora
Lagoona
Johann Gambolputty...von Hautkopf z Ulm



Dołączył: 12 Lis 2006
Posty: 669
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: z lasu

Post
Lol! Moge sobie tylko to wyobrażać Wide grin Ale znam z gimnazjum to uczucie kiedy nagle wybucha się takim spontanicznym niekontrolowanym śmiechem i nikt ani nic nie może tego powstrzymać. Nazywałyśmy to z koleżanką głupwaką Happy Piekna rzecz Wide grin
My też mieliśmy mieć wych.seksualne w liceum ale miało sie to odbywać zawsze po wszystkich lekcjach i nasza klasa stwierdziła że nie chce kończyć szkoły jeszcze później bo i tak mamy na drugą zmiane, więc kończymy późnym popołudniem. Szczerze mówiąc to troche żałuje bo wyobrażam sobie już te fazy podczas tych lekcji.
W piątek kartkowałam podręcznik do polskiego i natknęłam się na obraz 'narodziny Wenus', zaraz w głowie miałam Wenus wywijającą na wszystkie strony nogami Wide grin


Post został pochwalony 0 razy
Nie 0:00, 25 Lut 2007 Zobacz profil autora
Ziggy
Szatan z Szatanowa [Mod]



Dołączył: 22 Gru 2006
Posty: 18058
Przeczytał: 62 tematy

Pomógł: 146 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Z wykopalisk
Płeć: solniczka

Post
Kiedy opwoiedziałam mamie o lekcji seksu w piątek, to się mnie spytała czy miałam okarynę Wide grinWide grinWide grin
Geberalnie wcale się nie wzbraniam przed takimi skojarzeniami, bo bardzo mi ubarwiają mój nudny żywot. Takich skojarzeń mam po kilkaset dziennie, ale nie jestem w stanie se przypomnieć Wide grin
A kiedy widzę lub słyszę utwór Right Said Fred "I`m Too Sexy", to nie wiem czemu, lecz kojarzy mi się z rozpraszaniem kota. Może dlatego, że jest tam zwrotka "I`m too sexy for my cat..." Wide grin


Post został pochwalony 0 razy
Nie 0:31, 25 Lut 2007 Zobacz profil autora
Mantas
Martwa papuga



Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 1183
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Północne Malden (Szczecin)

Post
Ziggy napisał:
Kiedy opwoiedziałam mamie o lekcji seksu w piątek, to się mnie spytała czy miałam okarynę


To masz naprawe wyluzowaną mamę. Znaczy się, nie mówię, że moja nie jest, ale mojej chyba tak szybko nie przyszłoby do głowy tak trafne skojarzenie Wide grin


Post został pochwalony 0 razy
Nie 1:03, 25 Lut 2007 Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:    
Odpowiedz do tematu    Forum Edno zżarło środu Strona Główna » Silly, czyli Monty Python ogólnie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 1 z 7

 
Skocz do: 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Music Lyrics.
Regulamin