Forum Edno zżarło środu Strona Główna Edno zżarło środu
Monty Python, czyli spot the looney!
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyGalerieZaloguj
Filmy i filmiki
Idź do strony 1, 2, 3 ... 201, 202, 203  Następny
 
Odpowiedz do tematu    Forum Edno zżarło środu Strona Główna » It's the Arts! Zobacz poprzedni temat
Zobacz następny temat
Filmy i filmiki
Autor Wiadomość
Burma
Kardynał Kieł



Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 843
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/3

Post Filmy i filmiki
pomyślałam, że przydałby sie temat o innych filmach Happy Bo oglądanie filmów to taka moja mała pasja, to stało sie już nawet rytuałem: w każdy piątek moja mama przynosi z pracy laptopa (mój komp za wolny Confused ) i ja oglądam film w każdy piątek, a czasem i w sobotę Wide grin
A więc, w tym temacie można polecać różne filmy, dzielić się wrażeniami po obejrzeniu i co tam jeszcze chcecie Wink (1)

Ja na razie nie bardzo myślę, więc nie napisze o wielu filmach (choć już trochę obejrzałam). Ale na pewno moge polecić "Dziewczynę na moście" (ze wspaniałą muzyką Badalamentiego), a także "Poza prawem" Wink (2) Dużo tego jest... Potem zrobię listę Mr. Green


Post został pochwalony 0 razy
Śro 17:53, 13 Gru 2006 Zobacz profil autora
Camelot
Mleczarz psychiatra



Dołączył: 25 Maj 2006
Posty: 1794
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 18 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: ze zwiniętej gazety
Płeć: solniczka

Post
Czy to nie grozi narodzinami forum w forum? Wink (1)
Kino to także moja pasja (nawet nie mała a dosyć obszerna Happy)
Żeby za bardzo nie zapędzić się w tym temacie, mogę polecić [link widoczny dla zalogowanych] (forum spółki Arien&Linda). Tam można się stosownie rozpisać Wink (1)
Dla mnie arcydziełem (w osobistym odczuciu) jest "Życie jest piękne" Benigniego. Nie wliczając oczywiście filmów Pythonów, które arcydziełami także są! Wink (1)


Post został pochwalony 0 razy
Śro 19:12, 13 Gru 2006 Zobacz profil autora
Julius Caligo
Szkot na Koniu [Admin w st. spoczynku]



Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 2694
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 36 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: tam, gdzie odeszły żubry
Płeć: patafian

Post
Camelot napisał:
Czy to nie grozi narodzinami forum w forum? Wink (1)
Kino to także moja pasja (nawet nie mała a dosyć obszerna Happy)
Żeby za bardzo nie zapędzić się w tym temacie, mogę polecić [link widoczny dla zalogowanych] (forum spółki Arien&Linda).


I właśnie na to forum wielu z nas się zapisało (a przynajmniej ci, którzy byli tu na samym początku). Również obawiam się, że to jest zbyt rozległy temat, by zmieścić go w jednym topicu. Również polecam [link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Śro 19:27, 13 Gru 2006 Zobacz profil autora
Burma
Kardynał Kieł



Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 843
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/3

Post
No może macie rację... Ale jak ja się na jeszcze jedno forum zapiszę, to mi czasu na to wszystko zabraknie... Confused

Camelot, racja, "Życie jest piękne" to cudowny film (a kupiłam sobie razem z jakąś gazetą Wide grin ) Chciało mi się śmiać i płakać na nim zarazem (to głównie dzięki wspaniałej roli Roberta Benigni Wide grin ).


Post został pochwalony 0 razy
Śro 22:43, 13 Gru 2006 Zobacz profil autora
Killer Rabbit
Sir Galahad [Admin]



Dołączył: 05 Maj 2006
Posty: 13998
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 137 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: z Camelot, choć to głupie miejsce
Płeć: patafian

Post
No to tak, z filmów polecam szczególnie: "Hotel Splendide", "Brazil", "The Wall", "Le Bal" - ukochany film mojej Mamy, "Miś", "Rozmowy kontrolowane", "Brunet wieczorową porą" i wszystkie filmy Woody'ego Allen'a. Jak sobie coś jeszcze przypomnę, to dopiszę. A co wy myślicie o tych filmach??


Post został pochwalony 0 razy
Czw 14:39, 14 Gru 2006 Zobacz profil autora
Burma
Kardynał Kieł



Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 843
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/3

Post
No widzę, że temat się nie rozwija... To zróbmy tak, że gdyby ktos poczuł nagłą potrzebę 'polecenia' jakiegoś filmu, to niech pisze tutaj Happy

Killer Rabbit -> wiadomo, "Brazil" jest świetne Wide grin "the wall" też. Reszty niestety nie oglądałam (choć oczywiście słyszałam o nich).


Post został pochwalony 0 razy
Wto 19:08, 19 Gru 2006 Zobacz profil autora
vard
Wolfgang Amadeus Mozart



Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 271
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Warszawa

Post
a widział ktoś "requiem'? (nie, nie 'requiem dla snu') ja miałam przyjemność obejrzeć w czasie warszawskiego filmfestu, bodajże w październiku. niemiecki film offowy, więc niekoniecznie popularny - ale wydaje mi się, że godny polecenia. oparty na tej samej autentycznej historii, na której oparli 'egzorcyzmy emily rose' - z tym, że pokazanej od kompletnie innej strony. żadnych straszydeł, szatanów i tym podobnych rzeczy, bardziej się na psychice skupili i film jest potwornie emocjonalny - ale to na plus.

wogóle to klimatem skojarzyły mi się 'dzieci z dworca zoo' (książka, filmu nie widziałam) - też Niemcy, młodzi ludzie, imprezy w podobnych klimatach, te same lata... Happy


Post został pochwalony 0 razy
Wto 19:28, 19 Gru 2006 Zobacz profil autora
Mantas
Martwa papuga



Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 1183
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Północne Malden (Szczecin)

Post
Iwona napisał:
No widzę, że temat się nie rozwija... To zróbmy tak, że gdyby ktos poczuł nagłą potrzebę 'polecenia' jakiegoś filmu, to niech pisze tutaj Happy

Killer Rabbit -> wiadomo, "Brazil" jest świetne Wide grin "the wall" też. Reszty niestety nie oglądałam (choć oczywiście słyszałam o nich).


To ja polecam w takim razie "Chłopców z Ferajny" Scorsese, genialny film o układach mafijnych, pokazanych w naprawdę brutalny i bezlitosny sposób, a jednocześnie inteligentnie i z polotem zrealizowany.


Post został pochwalony 0 razy
Wto 19:33, 19 Gru 2006 Zobacz profil autora
vard
Wolfgang Amadeus Mozart



Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 271
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Warszawa

Post
oj... chyba widziałam ten film, ale pamiętam tylko tyle, że było bardzo późno w nocy i juz niekoniecznie kontatowałam, więc dużo z oglądania nie wyniosłam. Wink (1)


Post został pochwalony 0 razy
Wto 19:39, 19 Gru 2006 Zobacz profil autora
dinsdeyl
Profesor Patafian



Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 382
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: z galaktyki andromedy

Post
Jeśli tak to ja pozwolę sobie polecić "Czas Apokalipsy" Francisa Forda Coppoli.


Post został pochwalony 0 razy
Wto 20:17, 19 Gru 2006 Zobacz profil autora
Lagoona
Johann Gambolputty...von Hautkopf z Ulm



Dołączył: 12 Lis 2006
Posty: 669
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: z lasu

Post
Wracając jeszcze - równierz polecam "życie jest piękne" dla tych którzy nie widzieli. Film po prostu genialny, widziałam wiele wiele razy i za każdym razem tak samo śmieszy i porusza (na samym końcu zwłaszcza ściska za serce).
Zchodząc do troche mniej poważnych filmów (czyt. bardzo niepoważnych Happy ) jakie komedie (oprócz naszych pythonów oczywiście) lubicie oglądać? Macie jakiś ulubionych komików albo tytuły filmów? Jeśli chodzi o mnie to na pierwszym miejscu mistrz Charles Chaplin i wszystkie jego filmy, choć trudno mi wybrać jeden ulubiony; Louis de Funes - po prostu genialny! Bawi mnie aż do łez, jeśli chodzi o tytuły to moge podać "oskar", "mania wielkości", "gamoń", "słynna restauracja", seria filmów o słynnych żandarmach .... oj długo by jeszcze wymieniać Wide grin
Pozdrawiam!


Post został pochwalony 0 razy
Wto 23:03, 19 Gru 2006 Zobacz profil autora
Gość







Post
Leslie Nielsen - z tych śmiesznych jeszcze... ale to chyba wszyscy wiedzą.
Śro 15:32, 20 Gru 2006
vard
Wolfgang Amadeus Mozart



Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 271
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Warszawa

Post
jakiś czas temu zaciągnęli mnie na "zabójczy numer" do kina - po części wbrew mojej woli, bo nie przepadam za wszelkimi filmami gangsterskimi. muszę powiedzieć, że byłam dość mile zaskoczona - przewrotne toto, z elementami naprawdę fajnej czarnej komedii.


Post został pochwalony 0 razy
Śro 17:16, 20 Gru 2006 Zobacz profil autora
Burma
Kardynał Kieł



Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 843
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/3

Post
Odgrzebałam ten temat, bo czuję, że muszę wam polecić film Ojciec chrzestny Happy Zapewne większość z was oglądała... ja go obejrzałam w piątek i cały czas jestem pod wrażeniem. Arcydzieło! Wciągnąl mnie niesamowicie, w ogóle mi się nie dłużył (trwa 3 godziny), a wręcz mógłby trwać i 10 Wide grin Gra aktorska - miodzio Wide grin szczególnie Marlon Brando i Al Pacino (ten drugi to w ogóle mnie zadzwił). I ta piękna muzyka, która non-stop mi teraz po głowie chodzi... Nie da się opisać geniuszu tego filmu, po prostu trzeba zobaczyć! Jak to dobrze że zrobili 3 części Wide grin


Post został pochwalony 0 razy
Nie 19:52, 15 Kwi 2007 Zobacz profil autora
izeq
Martwa papuga



Dołączył: 10 Sty 2007
Posty: 1279
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: M1
Płeć: solniczka

Post
Ojciec chrzestny też mnie powalił na kolana, dlatego ściągam już II i III część. Polecam [i to bardzo] "Dr.Strangelova, albo jak przestałem się martwić i pokochałem bombę", pokochałam ten film, zresztą jak większość filmów Kubricka Happy


Post został pochwalony 0 razy
Nie 20:06, 15 Kwi 2007 Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:    
Odpowiedz do tematu    Forum Edno zżarło środu Strona Główna » It's the Arts! Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 201, 202, 203  Następny
Strona 1 z 203

 
Skocz do: 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Music Lyrics.
Regulamin